Plakat


16-17 grudnia 2017 r. w naszym centrum odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku - dla Tymka i innych pacjentów. Akcję zainicjowali rodzice chłopca.
Malutki Tymek razem z rodzicami mieszka w Toruniu. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Taki przypadek zdarza się raz ma milion. Zaczęła się walka o każdy dzień życia. Dziś już wiadomo, że jedyną szansą Tymka na powrót do zdrowia jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi od Dawcy niespokrewnionego.

W akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku weźmie udział ponad 30 wolontariuszy Fundacji DKMS. Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest ponad 1 143 000 (lipiec 2017) potencjalnych dawców szpiku, a już 4 376 (lipiec 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Rejestracja odbędzie się w weekend, 16-17 grudnia w godzinach od 12:00 do 18:00.

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia.
Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

I Ty możesz uratować komuś życie. Masz to w genach!

 

____________________
Przeczytaj również:
Zatrzymajmy Magię Świąt - akcja charytatywna >> 

Archiwum aktualności

Mapa Centrum

mapkaKorzystając z naszej mapy szybko i łatwo wyszukasz swój ulubiony sklep, restaurację bądź miejsce rozrywki.

pokaż mapę centrum

Toruń Plaza w sieci

NewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Joomla Extensions powered by Joobi
  • 40000m2 powierzchni użytkowej
  • 120butików, sklepów i punktów usługowych
  • 1133miejsc parkingowych

Godziny otwarcia Centrum Toruń Plaza

poniedziałek - niedziela9:00 - 21:00