800x800

Rozpoczynamy cykl spotkań w naszej Galerii Sztuki. Jeszcze w tym roku, na otwartych spotkaniach, o swojej twórczości opowiedzą artyści, których prace można oglądać na wystawie inaugurującej działalność galerii. Będą to malarka Joanna Dąbkiewicz-Luścińska (15.11) oraz malarz Adam Siałkowski (22.11). O swojej pracy opowie również mistrzyni florystyki Magdalena Rutkowska z Kwiaciarni Green Place. Z kolei w grudniu zaprosimy miłośników sztuki na wernisaż bożonarodzeniowy, a tuż przed świętami na Warsztatach Stylu pokażemy, jak przygotować stylowe stoły na święta.

Galeria Sztuki Toruń Plaza zaprasza
wstęp wolny

 

15 listopada, godz 18.00: spotkanie z malarką Joanną Dąbkiewicz-Luścińską

Joanna Dąbkiewicz-Luścińska studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni profesora Wojciecha Sadleya. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w wielu sympozjach i plenerach. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia w Przeglądzie Twórczości Okręgu Toruńskiego Dzieło Roku.

Jej twórczość oscyluje pomiędzy abstrakcją a figuratywną ekspresją. Główne fascynacje to: postać, figura, portret, a także ostatnio pejzaż. Nie interesuje jej to jak ludzie wyglądają, ale to co ich porusza. Obszar wrażeń, przeczuć, myśli, dotknięć, uczuć, ruchu i gestu. Rejestr przemijalności. W tym sensie można powiedzieć, że podstawowym tematem jej twórczości jest czas.

ARTYSTKA O SWOICH PRACACH

m abstr1

- Motyw jest zawsze tylko poniekąd pretekstem do próby uchwycenia i przekazania tego, co jest niewerbalne. Czego nie da się jednoznacznie określić, opisać, nazwać. Ważniejsze są dla mnie te stany właśnie "pomiędzy słowami". Stany tejemnicy, ciszy. Momenty, które są czasami tylko przebłyskiem. Niezależnie od tego, czy to jest portret, czy pejzaż, czy pejzaż tak przetworzony, że staje się obrazem już abstrakcyjnym.

- Obraz to ruch, dynamika, kolor. To rodzaj energii. Wszystko jest cały czas w ruchu, zmienia się, a obraz jest zatrzymaniem jakiegoś momentu, jakiejś sytuacji , która właściwie już się nie powtórzy . Pejzaż to nastrój. Natomiast malując portrety paradoksalnie nie interesuje mnie to jak ludzie wyglądają, ale to co ich porusza.Gest ,spojrzenie mówią czasami więcej o człowieku niż dosłowne , realistyczne oddanie podobieństwa. Najważniejsze jest to co jest subiektywne. Nie jest to beznamiętna analiza przedmiotu, osoby, wiwisekcja rzeczywistośći z linijką w ręku - wręcz przeciwnie - jest to szukanie sensu poza potocznym wyglądem.

 

22 listopada, godz 18.00: spotkanie z malarzem Adamem Siałkowskim

Adam Siałkowski - niezależny artysta, projektant, malarz, twórca widowisk, hodowca koni. Debiutował w 1985 roku wystawą w Wiedniu.

29 listopada, godz. 18:00-20:00: spotkanie z mistrzem florystyki Magdaleną Rutkowską i przedstawicielem Belldeco® Piotrem Grabowskim 

(ograniczona liczba miejsc: 15)

Temat spotkania: jak dekorować dom meblami.

Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tytule maila prosimy wpisać "Warsztaty w Galerii Sztuki 29.11"

 

 

1 grudnia: wernisaż bożonarodzeniowy

Szczegóły wkrótce.

6 grudnia

godz. 18:00-20:00: Warsztaty Stylu "Stylowe stoły na święta" (ograniczona liczba miejsc: 25)

Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tytule maila prosimy wpisać "Warsztaty w Galerii Sztuki 6.12"


_
_____________________
Przeczytaj również:
7. urodziny Toruń Plaza i finał loterii urodzinowej >>
Urodzinowa Loteria Toruń Plaza - wygraj Jeepa® Compass >>
Dni Otwarte w CityFit >>
Wystawa malarstwa Adam Siałkowski i Goście >>
Lidl otworzy nowy sklep w Toruń Plaza >>

Archiwum aktualności

Mapa Centrum

mapkaKorzystając z naszej mapy szybko i łatwo wyszukasz swój ulubiony sklep, restaurację bądź miejsce rozrywki.

pokaż mapę centrum

Toruń Plaza w sieci

NewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Joomla Extensions powered by Joobi
  • 40000m2 powierzchni użytkowej
  • 120butików, sklepów i punktów usługowych
  • 1133miejsc parkingowych

Godziny otwarcia Centrum Toruń Plaza

poniedziałek - niedziela9:00 - 21:00