800x800

W październiku - miesiącu walki z rakiem piersi, na ulicach Torunia można zobaczyć paradę "różowych kamizelek". Przejazd motocyklistek i motocyklistów ma przypominać kobietom o badaniu piersi. Akcję "Motoróżowi" zainicjowała Elżbieta Koncka z Link PR. Różowe parady motocyklowe odbywają się w wielu polskich miastach. W Toruniu „Motoróżowi” pojadą już po raz trzeci.

Tegoroczny przejazd ulicami Torunia odbędzie się 21 października (sobota). Motocykliści wyruszą o godz. 12.00 sprzed naszego centrum. Przejazd będzie prowadził przez oba mosty, wiadukt i ulicami: Grudziądzka, św. Józefa, Gagarina. Zakończenie parady przed naszym centrum.

Na chętnych uczestników czeka 100 bezpłatnych kamizelek: męskich i damskich. Wystarczy napisać wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Kamizelki będą wydawane przed głównym wejściem do naszego centrum (od ul. Broniewskiego). Kamizelki zapewnia organizator i są darmowe. Komu nie uda się zamówić ich wcześniej, może zdobyć kamizelkę bezpośrednio przed wyjazdem.

Jak wziąć udział?
Aby dołączyć do parady motocyklowej, wystarczy przyjechać pod główne wejście centrum. Serdecznie zapraszamy zarówno zmotoryzowane Panie, jak i Panów motocyklistów, którzy poprzez swój udział solidaryzują się z kobietami i pokazują, że o nie dbają. Start parady punktualnie o 12:00, a zbiórka pół godziny wcześniej. 

Podczas akcji będą zbierane stare staniki. Niepotrzebna bielizna wspomoże kobiety, które m.in. przeszły raka piersi. Pozyskane z recyklingu środki wesprą Polskie Amazonki, a przekazane staniki zostaną wysłane do Afryki. Zachęcamy uczestników przejazdu, a także mieszkańców Torunia, aby w sobotę w okolicach południa przywieźli ze sobą niepotrzebną damską bieliznę.

Październik miesiącem walki z rakiem piersi
Dlaczego kobiety umierają na raka piersi? Z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Najczęstszym powodem jest późne zgłoszenie się do lekarza oraz brak wiedzy na temat wykonywania samobadania piersi. Dlatego przypominania o tym, że trzeba się badać nigdy dość. Nieszablonowa akcja toruńskich motocyklistów nie tylko przykuwa uwagę, ale również ma edukować. Organizatorzy chcą przekonywać, że rak piersi to nie wyrok, a szybko wykryty może zostać całkowicie wyleczony. Motocyklistki chcą także wskazać na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom piersi. - Motocyklistki w różowych kamizelkach, z dużym wsparciem mężczyzn są symbolem profilaktyki w walce z rakiem piersi. Już od dwudziestego roku życia każda z pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa – mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator akcji.


Organizatorzy: Link PR, Speed Ladies

Archiwum aktualności

Mapa Centrum

mapkaKorzystając z naszej mapy szybko i łatwo wyszukasz swój ulubiony sklep, restaurację bądź miejsce rozrywki.

pokaż mapę centrum

Toruń Plaza w sieci

NewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Joomla Extensions powered by Joobi
  • 40000m2 powierzchni użytkowej
  • 120butików, sklepów i punktów usługowych
  • 1133miejsc parkingowych

Godziny otwarcia Centrum Toruń Plaza

poniedziałek - niedziela9:00 - 21:00