800x800

Pierwsze w kraju, trzecie w Europie, muzeum żużla „Speedway Nostalgia” otworzy się w naszym Centrum już 30 czerwca. Wśród prezentowanych eksponatów nie zabraknie motocykli żużlowych z lat 60. i 70. Twarzą muzeum będzie ikona speedwaya, indywidualny mistrz świata z 1973 r. Jerzy Szczakiel. Zapraszamy wszystkich fanów czarnego sportu. W dniu otwarcia odbędzie się konferencja prasowa.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy. To przy ulicy Broniewskiego 98 w latach 1957-2008 znajdował się drugi w Toruniu stadion żużlowy, na którym pierwsze kroki stawiali Jan Ząbik, Wojciech Żabiałowicz, Jacek Krzyżaniak, Robert Sawina czy Mirosław Kowalik. Wiele kart historii toruńskiego żużla zostało zapisanych właśnie na tym nieistniejącym już obiekcie. Będzie okazja, żeby przypomnieć sobie sukcesy miejscowej drużyny.

 

 

EKSPOZYCJA STAŁA - zobacz zdjęcia
W muzeum zobaczycie kolekcję zabytkowych motocykli żużlowych: od pierwszych motocykli żużlowych po współczesne maszyny. Jest to 3 największy zbiór tego typu eksponatów w Europie. Będzie można obejrzeć też ścianę mistrzów, ekspozycję multimedialną, która przeniesie zwiedzających w czasie oraz bus żużlowców w rzeczywistych rozmiarach - gratka dla wszystkich, którzy zastanawiali się, jak wygląda podróż żużlowców na zawody.

 

EKSPOZYCJE CZASOWE
W muzeum organizowane będą wystawy fotograficzne, a także spotkania z zawodnikami, o których będziemy informować na bieżąco.

Muzeum mieści się na parterze naszego Centrum, naprzeciwko sklepu H&M.

GODZINY OTWARCIA
pon.-ndz. 11:00-19:00

BILETY WSTĘPU
dorośli: 14 zł
dziecko/nastolatek do 18 lat: 9 zł

10% zniżki za okazaniem paragonu za zakupy zrobione w centrum tego samego dnia na kwotę minimum 30 zł. Zniżka obowiązuje grupę do 3 osób.

Archiwum aktualności

Mapa Centrum

mapkaKorzystając z naszej mapy szybko i łatwo wyszukasz swój ulubiony sklep, restaurację bądź miejsce rozrywki.

pokaż mapę centrum

Toruń Plaza w sieci

NewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Joomla Extensions powered by Joobi
  • 40000m2 powierzchni użytkowej
  • 120butików, sklepów i punktów usługowych
  • 1133miejsc parkingowych

Godziny otwarcia Centrum Toruń Plaza

poniedziałek - niedziela9:00 - 21:00