800x800

Zbliża się Wielkanoc, a wraz ze świętami nasze warsztaty tworzenia palm i wianków. Ręcznie wykonane ozdoby jednocześnie nawiązują do tradycji ludowej i stanowią najmodniejszą świąteczną dekorację mieszkania. Do udziału w warsztatach zapraszamy i dzieci, i dorosłych. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i pomoc animatorów.

Warsztaty wielkanocne
24-25.03.2018 r., godz. 12:00-17:00
Plac Orzechowy

 

W sobotę tworzymy palmy, w niedzielę wianki.

Udział jest bezpłatny.

WARSZTATY WIELKANOCNE - PALMY

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>

Im bliżej do Wielkanocy, tym częściej myślimy o świątecznych ozdobach. Podobnie jak w ubiegłym roku, zachęcamy do samodzielnego wykonania palm i wianków wielkanocnych podczas warsztatów w naszym centrum. Wszystkie niezbędne materiały m.in. wiosenne gałązki, bazie, bukszpan, trawy, zboża, suszone kwiaty, mech i piórka będą na Was czekały 24 i 25 marca na naszym Placu Orzechowym. Warsztaty tworzenia palm i wianków poprowadzą animatorzy, którzy pomogą najmłodszym przy pracy, podpowiedzą, jak zwijać bibułę w różnokolorowe kwiaty, których nie może zabraknąć na świątecznych dekoracjach i chętnie opowiedzą o wielkanocnych zwyczajach oraz przesądach związanych z palemkami.

Czy wiecie, że... dawniej wierzono, że połknięcie bazi z poświęconej palmy miało uśmierzyć ból głowy i chronić przed chorobami gardła? Poświęcone palmy miały też chronić przed piorunami, dlatego często ustawiano je w oknach. Dlaczego wierzbowe bazie to symbol odradzającego się życia? Jakie znaczenie w tradycji ludowej miała palma wielkanocna? Gdzie robione są największe palmy w Polsce? Odpowiedzi na te i inne pytanie znajdą uczestnicy naszych warsztatów wielkanocnych.


WARSZTATY WIELKANOCNE - WIANKI

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>

Własnoręcznie zrobione palmy i wianki będzie można zabrać ze sobą do domu. Palmy będą gotowe w sam raz na Niedzielę Palmową, która przypada na 25 marca, a wianki będą piękną dekoracją drzwi, okien czy, położone obok koszyczka z pisankami, ozdobą świątecznego stołu.

_______________________
Przeczytaj również:

Wesołe piątki >>
Szybki PIT - rozlicz się z fiskusem przy okazji zakupów >>
7. edycja Run Toruń - biegi dla dorosłych i dzieci >>

Archiwum aktualności

Mapa Centrum

mapkaKorzystając z naszej mapy szybko i łatwo wyszukasz swój ulubiony sklep, restaurację bądź miejsce rozrywki.

pokaż mapę centrum

Toruń Plaza w sieci

NewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Joomla Extensions powered by Joobi
  • 40000m2 powierzchni użytkowej
  • 120butików, sklepów i punktów usługowych
  • 1133miejsc parkingowych

Godziny otwarcia Centrum Toruń Plaza

poniedziałek - niedziela9:00 - 21:00