800x800

Czas zacząć przygotowania do Wielkanocy! W sobotę i niedzielę (8-9 kwietnia 2017 r.) w godz. 14.00-18.00 zapraszamy dzieci na świąteczne warsztaty. Dzieci będą miały możliwość samodzielnego zrobienia palemek i ozdób wielkanocnych, które zabiorą ze sobą do domu. Zajęcia poprowadzą animatorzy z Piernikowej Chatki. Udział jest bezpłatny. Podczas warsztatów dzieci można zostawić pod okiem animatora i w tym czasie spokojnie zrobić zakupy. Zapisy prowadzone są w naszym Punkcie Informacyjnym (Plac Orzechowy).

Palemki i ozdoby wielkanocne - zapraszamy dzieci na warsztaty
Bazie, trzcina, gałązki z ledwo rozwiniętymi listkami, kawałek wstążki - dawniej palmy robione na Niedzielę Palmową wyglądały inaczej niż dziś. Wierzono, że zatknięte na granicy pola będą chroniły uprawy przed gradem, a połknięcie bazi z palmy wyleczy choroby gardła. Tradycje wielkanocne Kujaw i Pomorza są ciekawe i barwne, jak chociażby zwyczaj sypania przez gospodynie dywanów z piasku czy robienie pięknych kraszanek - jak nazywano barwione na jeden kolor jaja. Przyjdźcie posłuchać o tradycjach związanych z przeżywaniem wyjątkowego czasu zbliżającej się Wielkanocy. Opowiedzą o nich, podczas warsztatów wielkanocnych, animatorzy z Piernikowej Chatki.

Dzieci biorące udział w wielkanocnych warsztatach samodzielnie wykonają palemkę i ozdoby wielkanocne. Będzie można również pięknie przyozdobić przyniesiony ze sobą koszyczek na święconkę.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Ilość miejsc jest ograniczona. Jednocześnie na zajęciach może przebywać do 25 dzieci.

FOTORELACJA DZIEŃ 1 >>

Jarmark produktów regionalnych
Warsztatom wielkanocnym towarzyszyć będzie jarmark produktów regionalnych, na którym nie zabraknie ozdób świątecznych wykonanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Na jarmarku znajdziecie wielkanocne stroiki i palmy, a także rękodzieło - wyroby szydełkowe, koronkę klockową, frywolitkę. Będzie też wóz kwiatowy naszej kwiaciarni Green Place, a na nim piękne ozdoby z kwiatów na święta.


Ważne informacje

Drodzy Rodzice! Robiąc zakupy w weekend 8 i 9 kwietnia między godz. 14.00 a 18.00 możecie zostawić na warsztatach swoje dzieci pod opieką animatora. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów.

Zobacz regulamin

 

_______________________
Przeczytaj również:

Wesołe piątki >>
Szkółka rolkowa >>

Archiwum aktualności

Mapa Centrum

mapkaKorzystając z naszej mapy szybko i łatwo wyszukasz swój ulubiony sklep, restaurację bądź miejsce rozrywki.

pokaż mapę centrum

Toruń Plaza w sieci

NewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Joomla Extensions powered by Joobi
  • 40000m2 powierzchni użytkowej
  • 120butików, sklepów i punktów usługowych
  • 1133miejsc parkingowych

Godziny otwarcia Centrum Toruń Plaza

poniedziałek - niedziela9:00 - 21:00