Zrób mammografię na wiosnę!

8.26o mammografia plakat A3 wersja elektroniczna populacyjny page 001

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka. 18 i 19 kwietnia panie w wieku 50-69 lat będą miały możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w mammobusie, który zaparkuje przed naszym Centrum.

JAK WYGLĄDA MAMMOGRAFIA?
Mammografia (prześwietlenie piersi) trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo zwiększa szansę wyleczenia. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

„Mimo iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi." dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BADANIE
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Wystarczy wcześniej zarejestrować się telefonicznie dzwoniąc pod numer (58) 666 24 44 (pon.-pt., w godz. 8.00- 20.00 oraz sob. w godz. 9.00-15.00) lub wypełnić formularz na stronie http://www.mammo.pl/formularz
Na badanie należy wziąć ze sobą dokument z nr PESEL.

Więcej informacji o Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi można znaleźć na stronie http://www.test.mammo.pl/objeta%20programem.

Archiwum aktualności

Mapa Centrum

mapkaKorzystając z naszej mapy szybko i łatwo wyszukasz swój ulubiony sklep, restaurację bądź miejsce rozrywki.

pokaż mapę centrum

Toruń Plaza w sieci

NewsletterPodaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Joomla Extensions powered by Joobi
  • 40000m2 powierzchni użytkowej
  • 120butików, sklepów i punktów usługowych
  • 1133miejsc parkingowych

Godziny otwarcia Centrum Toruń Plaza

poniedziałek - niedziela9:00 - 21:00